تئوری موج الیوت

تئوری موج الیوت

آموزش ویدئویی تئوری موج الیوت و نرم افزار قدرتمند الویو

تهیه شده توسط فرهاد مقدم سلیمی

طی سالهای ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵- حدود هشت سال پیش  – در دانشکده ی مدیریت دانشگاه تهران چند دوره ی تخصصی تئوری موج الیوت و استفاده از نرم افزار Elwave  برگزار کردم که ویدئوهای ارائه شده حاصل آن دوره است. امیدوارم مورد استفاده ی علاقمندان به تحلیل موج الیوت قرار گیرد.

این تئوری روشی برای تحلیل بازار است که بر اساس الگوهای تکرار شونده امواج و اعداد فیبوناچی می باشد. الگوی ایده آل و کامل امواج الیوت از پنج موج صعودی به همراه سه موج نزولی تشکیل شده است.

 

اصل امواج توسط نلسون الیوت کشف گردیدکه حرکت و برگشت انرا تشخیص می دهد.
الیوت در اطلاعات بازار سهام کشف کرد که تغییرات قیمت در بازار با ساختار خاصی انجام می گیرد که در واکنشهای چرخشی یک اهنگ اصلی را دنبال می کند. از این کشف ، او سیستمهای منطقی بررسی بازار را توسعه داد. الیوت ۱۳ نوع موج مجزا که در بازار سهام تکرار می شدند را ترسیم نمود. این امواج هیچ الزامی برای تکرار در زمان و یا دامنه خاصی ندارند. او مسیرها را تعریف ، ترسیم و نام نهاد. او توصیف کرد که چگونه این ساختارها به یکدیگر متصل می شوند، چگونه انها در یک الگوی قابل پیش بینی بزرگتر به یکدیگر متصل می شوند وّّّّّّهمینطور در مورد الگوهای بزرگتر و بزرگتر.
بطور خلاصه اصل امواج یک مجموعه از مسیرهاست ویک تفسیر از این فرمها که شبیه همه مسیرهایست که تا بحال در حرکت بازار اتفاق افتاده. توصیف الیوت تشکیل شده از یک سری قاعده تجربی راهنما برای تغییرات بازار. الیوت پیشگوئی قیمت برای بازار را مطرح نمود که حالا بنام اصل امواج الیوت نامیده می شود.

 

 

لینک دانلود ویدئو

4 thoughts on “آموزش ویدئویی تئوری موج الیوت و نرم افزار الویو – قسمت اول”
 1. سلام.لطف بفرمایید یک نسخه از نرم افزار رو که با ویندوز ۷ ۳۲bit همخوانی داشته باشد رو برای بنده آپلود بفرمایید.بلکه مشکل الویو ما هم حل بشه.ممنون.میشم.

 2. سلام برادر

  والا بنده آدم خیلی علیه السلامی نیستم اما اینکه انتظار داشته باشید نرم افزار دزدی در اختیار دوستان قرار دهم، یک مقدار انتظار زیادی هست.

  با تشکر
  فرهاد

 3. بسیار عالی پس لطف بفرمایید راهنمایی کنید چطور میتونم یه نسخه از این نرم افزار رو به صورت قانونی روی سیستمم داشته باشم و ازش استفاده کنم.من نسخه های مختلفی رو با کرک و سریال به قول شما دزدی دارم و هیچ کدوم درست کار نمی کنند و هفته هاست دارم کلنجار میرم باهاشون.
  برای ویندوز ۷ ۳۲bit از کجا و چطور باید یه نسخه تهیه کنم؟بحث مبلغ مطرح نیست.

پاسخی بگذارید