در حالی که مشتریان Bakkt هفته آینده در تاریخ ۶ سپتامبر قادر به واریز وجه خود در انبار کالا هستند ، قیمت بیت کوین پس از پایین آمدن قیمت تا کمتر از ۱۰،۰۰۰ دلار ، روند نزولی دارد.

بنابراین آیا بیت کوین قبلاً قیمت گذاری شده یا چرخه بازار فقط تکرار میشود؟

اخیرا بحث متداول در توییتر کریپتو حاکی از آن است که یک همبستگی بین به اصطلاح قیمت “حباب” بیت کوین (BTC) بعد از سال ۲۰۱۷ و آخرین قله در پایان ماه ژوئیه با قیمت ۱۳٫۹۳۵ دلار وجود دارد. به یک معنا ، حرکات پارابولیکی تمایل دارند بارها و بارها همان مراحل را تکرار کنند. با این حال ، تفاوت های اساسی بین آنها وجود دارد.

اواخر سال ۲۰۱۷ در پایان چرخه بازار قرار گرفت که اساساً با تأیید میانگین حرکت ۱۰۰ هفته (MA) و میانگین حرکت ۲۱ هفته (EMA) در طول ژانویه ۲۰۱۶ آغاز شد.

با این حال ، اوج ژوئیه ۲۰۱۹ در اصل اولین قله بالاتر از ۱۰۰ هفته MA بود و با رضایت قابل مقایسه با دوره دسامبر ۲۰۱۷ مواجه نیست. بنابراین ، آیا اینها قابل مقایسه هستند؟

در اصل ، در کل بول مارکت ۲۰۱۶-۲۰۱۷ ، چندین حرکت پارابولیکی وجود داشته است که با یک اصطکاک همراه بودند.

شروع این دوره زمانی در Q4 2015 و آغاز ژانویه ۲۰۱۶ بود که از طریق آن قیمت بیت کوین با یک حرکت پارابولیکی بازار نزولی را به پایان رساند و پشتیبانی را در ۱۰۰ هفته MA و ۲۱ هفته EMA یافت.

پس از این تأیید ، بازار اصلاحات ۳۰-۴۰٪ را مشاهده کرده است که برای یک بازار رو به بالا روند سالمی است.

با توجه به این نکته ، می توان حرکات پارابولیکی قبلی را به سمت اولین حرکت پارابولیکی که از بازار نزولی در سال ۲۰۱۵ بیرون می آمد، منطقی تر دانست ، زیرا این شروع کار یک چرخه جدید بود.

با توجه به نمودار ، این می تواند بدان معنی باشد که قیمت بیت کوین می تواند با آزمایش دیگری از ۱۰۰ هفته MA یا ۲۱ هفته EMA روبرو شود تا دیدگاه صعودی را تأیید کند و قبل از وقوع نیمه کاهش با یک دوره انباشت روبرو شود.

رویدادهای گذشته درلایت کوین و بیت کوین ، چند ماه قبل از رویداد واقعی ، شاهد افزایش قیمت بودند. اگر تاریخ تکرار شود ، ما می توانیم در Q1 سال ۲۰۲۰ شاهد برخی حرکات به سمت بالا باشیم.

یکی دیگر از شاخص های بازار صعودی ، پشتیبانی از MA 200 روزه است. در طول چرخه قبلی ، بیت کوین همیشه از MA 200 روزه و در مراحل بعدی نیز در ۱۰۰ MA پشتیبانی می کرد که در حال حاضر در حدود ۷،۵۰۰ دلار در حال حرکت است.

در همین حال ، آخرین افت قیمت BTC زیر ۱۰,۰۰۰ دلار به معنای آن است که ۱۰۰ MA را از دست داده ایم که با شروع آخرین چرخه در ژانویه ۲۰۱۶ قابل مقایسه است.

چند ماه گذشته برای آلت کوین ها خوب نبوده است. در حالی که قیمت بیت کوین به سمت بالا حرکت می کند و تا دامنه ادامه می یابد ، سرمایه گذاران آلت کوین بیش از پیش توسط بازار مجازات می شوند.

که این منجر به ترس از خرید آلت کوین می شود و ما در یک چرخه معیوب گیر می کنیم.
در سال ۲۰۱۵ – در حالی که بیت کوین از ۱۹۶ دلار به ۵۰۵ دلار در حال حرکت بود – آلت کوین ها این توالی را دنبال نکردند. در عوض ، آنها هنگامی که قیمت بیت کوین از اولین اجرای پارابولیکی خود در ۱۵ ژانویه ۲۰۱۶ (از لمس ۱۰۰ هفته MA و ۲۱ هفته MA که پایین را تأیید می کند) پایین آمد، شروع به حرکت کردند.

اگر نگاهی به نمودار تسلط مارکت کپ آلت کوین بیندازیم ، به راحتی می توان دریافت که در دو سال گذشته به پایین ترین سطح سقوط کرده است ، در حالی که RSI سطح ۲۲ را نشان می دهد. این بدان معنی است که آلت کوین ها به میزان زیادی طی دوره گذشته سال فروخته می شدند.

در مقایسه با ابتدای سال ۲۰۱۶ ، که در آن تسلط آلت کوین ها از ۱۶٪ به ۸٪ کاهش یافت – این قبل از حرکات بزرگ به سمت بالا اتفاق افتاد. به عنوان مثال ، اتریوم (ETH) در ماه های بعد با ۱۷۰۰٪ رشد ، ورت کوین با ۸۰۰٪ رشد افزایش یافت.

با مقایسه این دو تحلیل با دیدگاه فنی بازار ، انتظار می رود که بیت کوین به یک دوره طبیعی انباشت نیاز داشته باشد و از طریق آن ، آلت کوین ها در نهایت با BTC / USD حرکت می کنند. تا به امروز ، آلت کوین ها از بیت کوین پیروی کرده اند.

به عبارت دیگر ، این باعث می شود که من اعتقاد داشته باشم که به محض اینکه بیت کوین از این حرکت پارابولیک خارج شود، آلت کوین ها شروع به حرکت می کند.

کل سرمایه گذاری در بازار (به استثنای بیت کوین) حرکت به سمت بالا را به سطح مقاومت ۱۲۵ میلیارد دلاری نشان داده است که در سال ۲۰۱۸ به عنوان پشتیبانی عمل کرده و از آن زمان به بعد عقب نشینی کرده است.

طبق نمودار ، در حال حاضر سطح مهمی در حال آزمایش است. اگر بازار قادر به یافتن پشتیبانی در اینجا (با ۶۲-۶۶ میلیارد دلار) باشد ، مقاومت قدیمی نوامبر / دسامبر ۲۰۱۸ به عنوان یک حمایت عمل خواهد کرد.

سرمایه فعلی بازار آلت کوین ها ۶۶ میلیارد دلار است که برابر با سرمایه گذاری بازار آلت کوین ها در مارس ۲۰۱۹ زمانی که قیمت بیت کوین ۴۰۰۰ دلار بود، می باشد. به بیان ساده تر ، این آشوب نهایی برای دارندگان آلت کوین است.

چه سناریوهایی وجود دارد؟

در این مرحله ، قیمت بیت کوین روند مهمی را شکسته است. این امر باعث شده تا قیمت از ۱۰٫۲۰۰ دلار به سطح پشتیبانی ۹،۳۰۰ دلار کاهش یابد.

سناریوی صعودی

در سناریوی صعودی، قیمت باید سطح ۹،۸۰۰ دلار (پشتیبانی قدیمی قبل از نزولی) را بشکند و آن را به عنوان پشتوانه بخواهد. اگر بیت کوین قادر به انجام چنین کاری باشد ، ما در این مرحله دوباره قصد داریم قیمت ۱۰ هزار و ۸۰۰ دلار را (خط روند و حوزه مقاومت افقی) داشته باشیم.

سناریوی نزولی

اگر بیت کوین نتواند دوباره سطح ۹،۸۰۰ دلار را بشکند و آن را به مقاومت (یا منطقه ۹،۶۵۰ دلاری) تبدیل کند ، با توجه به تجزیه و تحلیل قبلی ، احتمالاً سطح پشتیبانی پایین تر در ۸،۹۰۰ دلار و حوزه احتمالی در حدود ۸،۵۰۰ دلار با توجه به تحلیل گذشته MA با حدود ۸۵۰۰ دلار و فاصله معاملات آتی CME با قیمت ۸۵۰۰ دلار آزمایش می شود.

در کل ، حرکات قیمت بیت کوین برای یک بازار رو به بالا روند طبیعی و سالم به نظر می رسد و فرصت هایی را برای افت قیمت فراهم می کند.

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-price-4-key-similarities-to-previous-bull-market-corrections?utm_source=Telegram&utm_medium=social

پاسخی بگذارید